Vložit do kalendáře
např. Outlook či jiný kompatibilní
se standardem iCalendar.

Jarní Výlet Libeňského Sokola (JVLS)

tradiční celojednotový výlet spojený také s kvalifikací na přebor ČOS v Zálesáckém Závodu Zdatnosti

8.5.2010

Pořadatel - oddíl:JILM

39. Jarní Výlet Libeňského Sokola

aneb 28. sraz v přírodě pražského „třížupí“

8. května 2010                Radotínské údolí

Vážení rodiče, zveme nejen jilmáky a Káňata, ale i ostatní děti na tradiční společný jarní výlet. Zveme také i Vás rodiče , prarodiče, kamarády a přátele. Sraz pořádá Zdeněk Lauschmann ze Sokola Zlíchov a zve nás na krásné místo uprostřed přírody, avšak přesto blizoučko u Prahy – do lomu v Radotínském údolí. V rámci srazu proběhne mimo různých her též župní kolo Zálesáckého závodu zdatnosti.

SRAZ všech zájemců v sobotu 8.5. 2010 v 7:25 na Palmovce u synagogy, pak pojedeme metrem na nádraží Praha-hlavní, odkud nám v 8:09 odjíždí vlak do Černošic (8:31). Jízdné – s tramvajenkou cca 12,- na jednu cestu, bez ní cca 30,-Kč za jednu cestu.
Je možno jet o i 30 minut později ( Praha hl. n. 8:39, Černošice 9:01). Z Černošic pak společně půjdeme po zelené, modré a červené značce přes Třebotov do Radotínského údolí a k lávce mezi Kalinovým a Rutickým mlýnem;   před lávkou odbočíme vlevo a po šipkách dojdeme k lomu nad Radotínským údolím, kde se sraz uskuteční (pěšky asi 6 km )
Jsou možné i alternativní trasy pro samostatně příchozí : 1) BUS 256 v 9,09 od metra N.Butovice nebo v 10,14 od nádr. Radotín, zast. Maškův mlýn a pěšky po červené vzhůru k Rutickému ml.(1,5 km)
2) bus 246, 248 od metra B Smích.nádr. do Slivence, dále po červené nad Cikánkou, celkem asi 7 km
S sebou : jídlo a pití na celý den, peníze na jízdné (cca 2x 12,- nebo cca 2x30,-) i 10 Kč na účastnický poplatek a dále obuv a oblečení dle počasí, pláštěnku, papír, tužku, tenisák, plavky, ručník, čepici, ešus, hygienické potřeby, mapa KČT Okolí Prahy západ (36), potřeby na Vaření ( viz dále); účastníci ZZZ dále lopatku ( zahradnickou), obinadlo, nůž, sekeru v pouzdře ( na trojici).
Program: 11.11 zahájení, písnička ( Pochod sokolských táborníků), vyhlášení Jazykohrátek a Pamatovačky;    do 15,30 Zálesácký závod zdatnosti (hlavní část cca 13-15) soutěží trojice ( klučičí, holčičí nebo smíšené - budeme rádi, zúčastní-li se za Libeň krom členů turistických oddílů i další zájemci z řad žáků i žákyň) s rokem narození 1996-1999 (starší žactvo) a 1993-1995 (dorost); disciplíny: okruh na čas – strom, trefovačka, překážky, topografie, šošonský běh, signalizace, uzlování, přírodniny, vlastivěda, přenos raněného, sekera (nově); mimo okruh – zdravotnictví, nůž, oheň; čas i výkony se bodují (okruh je letos kopcovitější než loni a místy dosti zarostlý (!dlouhé nohavice i rukávy) ); pokud vyhrajeme, pak můžeme postoupit za naši župu do republikového finále ZZZ 21-23/5 v Úpici
V mezidobí proběhne samostatně   oběd, hříčky, Vaření ( letos česnečka) . Pro mladší žactvo a předškolňata je připraven miniZZZ – rovněž ve trojicích. V programu se samozřejmě počítá i s Modrou stuhou – v Radotínském potoce, při nízkém stavu vody – polévání.
Zakončení: cca 16:30 : výsledky (ZZZ ij.), odměny (putovní sekera pro vítěze ZZZ, zvláštní prémie pro nové účastníky srazu), píseň ( dle výsledku ankety).
Návrat:bus 256 ze zastávky Cikánka (18:23 ) do Nových Butovic pak metrem B na Palmovku ( cca 19:30), nebo vlakem z Černošic (18:00 nebo 18:30) na Prahu hl.n. (18:23, resp. 18:53), na Palmovce cca v 19:15.

Jilmáci a případní zájemci z řad starších žáků a dorostenců po zakončení srazu setrvají na místě, budou hrát hry, bude táborák a pak přespí pod celtou (v případě zimy event. pod stanem, v případě ještě větší zimy budeme mít v záloze nocleh pod střechou). V neděli pak půjdeme přes Choteč a Třebotov až na zříceninu hradu Karlík. Navečer pak odjedeme vlakem z Dobřichovic (16:51) na Prahu hl.n. (17:23). Pak metrem na Palmovku ( cca 18 h).
S sebou navíc spacák, karimatku, igelit pod sebe, celtu s provázky, baterku, spací oblečení, jídlo a pití na neděli, jilmáci zpěvník, platidla, pracák, KPZ, BPP, uzlovačku, dovednostní glejt).

20.4.2010                                            Na setkání se všemi libeňáky se těší                   Vít Jakoubek (Vítek) , (732733687)

Součásti dokumentu: