"Loďovka" 2010 - Lužnice

vodácká výprava na některou ze známých či méně známých českých řek

28.-30.5.2010

Pořadatel - oddíl:VEVERKY a JILM

LOĎOVKA " 2010 " - Lužnice -  informace o vodácké výpravě : pátek 28.5. - neděle 30.5.
Zájemci nechť se neprodleně hlásí u Řeka – počet míst omezen. Přednost mají Jilmáci a cvičitelé. Hlaste se pouze v případě vážného zájmu.

Na přání zájemců byl zvolen horní a střední tok Lužnice, z Majdaleny do Soběslavi, Ploučnice zůstává v záloze pro případ nepříznivého stavu vody. Čeká nás plavba meandry Lužnice, CHKO Třeboňsko mezi rybníky po Nové Řece a Nežárkou zpět do Lužnice.

Trasa: V pátek večer příjezd do Majdaleny a nocleh, v sobotu plavba před Veselí nad Lužnicí (30-35 km) a v neděli dojezd do Soběslavi (22 km).
Sraz: v pátek 28.5. v 16:30 na Palmovce u synagogy, přesun metrem na Hlavní nádraží a vlakem R 207 (17:16) do Veselí nad Lužnicí a dále do Majdaleny (20:21). Kdo má vlastní barel, vezme mu ho auto od sokolovny (dodat buď ve čtvrtek večer při nakládání lodí – po košíkové) nebo v pátek před srazem do sokolovny (k sokolníkovi).
Kdo barel nevlastní, nechť si věci zabalí do batohu do vlaku a přebalí si je do erárních barelů až u řeky.
Někteří pojedou auty - upřesní se na základě počtu aut a účastníků loďovky. Sraz operativně u sokolovny. Doložení lodí, pádel, sedaček, vest a barelů a pak odjezd do Suchdola.
Návrat: v neděli z Soběslavi 15:44 nebo 16:44 na Prahu – hlavní 17:40 resp. 18:40 sokolovna cca 18:15 resp. 19:15 – bude upřesněno.
Batohy a lidé opět vlakem, barely (soukromé i erární) a pár lidí zase vezmou auta. Věci se vyzvedávají v neděli u sokolovny.
Program: Po příjezdu do Majdaleny vybalení, večere a nocleh (v kempu ve vlastních stanech či pod celtami). V sobotu ráno zabalení, rozdělení lidí do lodí a odjezd. K večeru příjezd do Veselí nad Lužnicí, přenocování v kempu - oheň, večeře, kytara. V neděli dojezd do Soběslavi. Tam ukončení plavby, zabalení, naložení lodí a odjezd vlakem do Prahy. Lodě na vozíku i s barely k sokolovně.
Na základě počasí, rychlosti či pomalosti řeky nebo vodáků se program může mírně pozměnit.
Cena: - cca 400 Kč - zahrnuje jízdné vlakem či autem (tam i zpět), zapůjčení kánojí a barelů dle počtu zájemců, dopravu lodí a koupě benzínu do dvou až tří aut a poplatky za tábořiště či vstupné. Bude rozpočítána přesně dle počtu účastníků.
S sebou: Běžné věci na dvoudenní výpravu - spacák, celta nebo stan, igelit, spací oblečení, ešus (na dvojici), baterka, zpěvník, jídlo a pití, čutora, plavky, ručník, náhradní oblečení a obuv, pláštěnka, čepice, lodní obuv, peníze na občerstvení (cca 100Kč), doklady, KPZ, BPP, lžíce, nůž, ....
--  ke každému malému háčkovi máme zkušeného zadáka, pro 14 nejmenších jsou připraveny plovací vesty.
--  promokavé věci zabalit vodovzdorně (stačí do igelitových pytlíků, ale lepší by byl barel – kdo má) pro případ nedobrovolné koupele – věci si vezeme
    v lodích. K dispozici bude jeden erární 50 litrový barel pro každou loď.
--  případné odhlášení z výpravy provést do 27.5. do 1800 na tel. 607 288 081 – pak se již lodě půjčují a  nakládají !
Pokud se někdo z přihlášených nedostaví na výpravu bez včasné omluvy zaplatí plnou cenu.
--  pro připevnění lodí potřebujeme spousty "gumicuků" - máte-li, dodejte je prosím do čtvrtka 7.5. (označte si je pro snadné  nalezení po výpravě) – díky.
-- uvítáme pomoc při nakládání lodí ve čtvrtek v 20:00 po košíkové v garáži za sokolovnou.

15.5.2010                                            S přáním dobrého stavu vody a pěkného počasí                                     Řek Jan Přech   (607 288 081)