T.J. SOKOL Praha - Libeň

Vložit do kalendáře
např. Outlook či jiný kompatibilní
se standardem iCalendar.

41.Jarní Výlet Libeňského Sokola


Datum konání:

7.-8.5.2011

Město:Čechy

42.Jarní Výlet Libeňského Sokola s přeborem  ZZZ                                                                                                                                                                                                                                7.  7.-8.5.2011

Zveme všechny děti, rodiče, prarodiče a kamarády všeho stáří  a vůbec všechny libeňáky na tradiční libeňský podnik, kdy se setkáme  tentokrát na zřícenině Stará Dubá (GPS:49°52'30.31"N, 14°45'4.767"E) u vesnice Hvězdonice u Sázavy  s ostatními pražskými župami  a  kde krom spousty her a dalšího programu též proběhne župní finále ZZZ. Organizace ZZZ a celého srazu je tentokrát  zcela na nás!

Sraz  bude v 8:00 na Palmovce u synagogy. Metrem se dopravíme  na stanici Praha , hl. n. odkud  v 8:43 jede vlak do  Hvězdonic (9:39). Po žluté značce podél řeky dojdeme pod zříceninu. Tam proběhne Modrá stuha v Sázavě. Pak budeme pokračovat po žluté vzhůru a  u mostku odbočíme vpravo po cestě po cestě až ke zřícenině (odbočka bude označena). Tam proběhne v 11:11 zahajovací nástup. Celkem od vlaku asi 2 km.

Program: Po nástupu společná hra, oběd a odpoledne nás čeká blok her pro nejrůznější věkové kategorie. Nebude chybět ani tradiční vaření (tentokráte polévka),  Pamatovačka a Jazykohrátky. Asi v 16h bude vyhlášení her, aby se ti, kteří nebudou přespávat dostali včas zpět na vlak (např. Hvězdonice 16:52  s přestupem   Čerčanech 17:04- 17:14 a příjezdem na Praha hl. 18:06). Na Palmovku pak příjezd cca v 18:30- doprovod zajistí cvičitelé, jistě se budou vracet některá Káňata.

Ostatní si pak večer užijí volný program s možnými dalšími hrami a večer táborák v hradním paláci. Pro zájemce bude možná noční hra.

V neděli proběhne cca od 9h ZZZ.  Soutěží chlapecké, dívčí či smíšené trojice v kategoriích:

Žactvo            11 – 14 let - rok narození 1997 - 2000

Dorost                        15 – 17 let - rok narození 1994 – 1996

Předpokládáme účast jilmáckých trojek, ale jistě přivítáme i účast např. starších Káňat i ostatního žactva a dorostenectva- na další informace se neváhejte zeptat cvičitelů.

Disciplíny: v okruhu cca 3 km překážky; trefovačka; transport raněného (šátek); přírodniny - foto a obrázky rostlin a zvířat; vlastivěda - foto historických staveb a přírodních zajímavostí; topografie – značky,azimuty, práce s mapou; signalizace - luštění a vysílání; uzlování - 6 základních uzlů; šošónský běh; souhvězdí - obrázky souhvězdí; historie - otázky z historie Sokola apod.

Mimo okruh :Zdravotnictví - test, KPR; sekera a nůž - drobný výrobek; oheň - příprava ohniště a dřeva, uvaření 1L vody;

Hodnocen bude čas a přípočty trestných minut za nesplnění  úkolů na trati či chyby v mimotraťových disciplinách (stejně jako při celostátním finále).

Absolutní vítěz obdrží putovní sekeru a  vítězné trojky v kategorií a župách postoupí do celostátního finále 20.-22.5. v podještědí.

Vybavení:  jídlo na 1-2 dny (voda bude k dispozici  v barelu, nebo blízkosti je studánka), oblečení a obuv dle počasí, vhodnou obuv a oblečení pro běh, čepice, šátek, pláštěnka, ešus, sirky, mapa KČT č.40, nůž, papír, tužka, srazový příspěvek, plavky, ručník; pro přespávající pak stan či celta s provázky, igelit pod sebe, baterka, sekera, uzlovačka , toaletní papír, hygienické potřeby. Jilmáci dále zpěvník, groše, zelenou košili, KPZ, BPP.J9zdené cca 100Kč+ 10 Kč na srazový příspěvek.

Různé: nocleh bude pod přístřešky či stany na místě. Pitná voda bude k dispozici od pořadatelů, stejně jako ohniště na místě srazu.

    

Vyhlášení výsledků předpokládáme dle počtu trojek cca ve 14h. Návrat pak pravděpodobně vlakem  z Hvězdonic 15:49 s přestupem Čerčanech 16:13 a příjezdem na Praha hl. 17:06 (Palmovka cca 17:30) nebo přímým spojem  z Hvězdonic 16:52  do stanice Praha hl.n..17:51 ( Palmovka cca 18:30) – event. příjezd druhým vlakem oznámíme telefonicky či SMS.

 

S přáním hojné účasti a pěkného počasí se za  cvičitele na  všechny těší    

 

Vít Jakoubek ( tel. 732733687, vitjakoubek@seznam.cz)Vložil: Vít Jakoubek dne: 03.02.2011

Součásti dokumentu:

(c) 1999-2015 T.J. Sokol Libeň, Zenklova 37, Praha 8, kontaktujte nás