Podzimní výlet libeňského sokola (PVLS)

Sokolský sraz v přírodě

8.-9.10.2011

Pořadatel - oddíl:VEVERKY a JILM
Město:Písečný přesyp u Píst, Sadská

43. Podzimní Výlet Libeňského Sokola

aneb 32. sraz v přírodě pražského „třížupí“

8. října 2011      Písečný přesyp u Píst u Sadské

Vážení rodiče a vůbec všichni členové a příznivci libeňského Sokola!

Sokol Staré Město  a Sokol Kobylisy nás zvou na podzimní sraz v přírodě. Letos  k Nymburku, na přírodní památku Písečný přesyp u vesnice Písty. Na tuto  akci zveme nejen  členstvo, ale i příbuzné a kamarády, kteří si chtějí užít podzimní přírody.

SRAZ : v sobotu 8.10. 2011 v 7:40 na Palmovce u synagogy, pak pojedeme  tramvají na nádraží Praha-Vysočany, odkud nám v 8:17 odjíždí vlak do Nymburka (8:54).

S sebou : jídlo a pití na celý den ( voda bude k dispozici), peníze na jízdné (cca 100 Kč) a 10 Kč na účastnický poplatek a dále obuv a oblečení dle počasí, pláštěnku, papír, tužku, plavky, ručník, čepici, šátek, sirky, ešus, mapa KČT č. 17 Dolní Pojizeří – Nymbursko.

Program: Z nádraží půjdeme po modré až na náměstí (1km), kde se napojíme na červenou a podél řeky dojdeme kolem památného stromu na přírodní památku Písečný přesyp u Píst (4,5km).

Zde bude v 10.45 zahajovací nástup, píseň (Letí Sokol, letí pták) a společná hra.

Dále budeme pokračovat po červené (2,5km) až k pískovně, kde proběhnou cca od 12:45  různé hry a soutěže. Nebude chybět ani tradiční vaření (zatím tajné – suroviny obdržíme na místě),  Pamatovačka,  Jazykohrátky a Modrá stuha.

Zakončení: cca 16:15 , vyhlášení výsledků soutěží a odchod na vlak do Sadské po silnici po žluté značce (2,5km).

Návrat:  vlakem ze  Sadské (17.12 ) přes Nymburk (17.25),  přestup na rychlík v 18.02  a příjezd do stanice  Praha Vysočany v 18.39.Na Palmovku dorazíme cca v 19h.

Jilmáci,  Veverky a případní další zájemci z řad staršího žactva a dorostenectva  jedou na 2 dny;   přespí v sokolovně v Nymburku a v neděli se v přírodním parku Kersko ponoří do starých pověstí českých.

Návrat bude vlakem 16:48 ze Sadské přes Poříčany (17:09) na stanici Praha-Masarykovo nádraží (17:53) - Palmovka 18:15.

S sebou navíc spacák, karimatku, baterku, spací oblečení, jídlo a pití na neděli, jilmáci zpěvník, KPZ, BPP, uzlovačku.

27.9.2011                 S přáním pěkného počasi se na setkání  těší  za libeňský Sokol

Vít Jakoubek (Vítek) , (732733687)

Vložil: Jan Přech dne: 09.09.2011