52. Jarní výlet libeňského Sokola (JVLS)

sraz v přírodě s dalšími Sokoly z pražských žup

9.4.2016

Akce určena pro:rodiče s dětmi, předškolní děti, mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy, senioři, seniorky
Pořadatel - oddíl:VEVERKY a JILM
Město:Králova stolice

52. Jarní Výlet Libeňského Sokola

aneb 41. sraz v přírodě pražského „třížupí“

9. dubna 2016 Králova stolice

Vážené žactvo a dorostenectvo, vážení rodiče a všichni členové a příznivci libeňského Sokola!

Zveme vás srdečně na společný jarní výlet do přírody na známé místo, kde jsme se sešli již před 15 lety. Uvidíme se také s dalšími Sokoly z pražských žup. Hlavní náplní srazu bude Zálesácký závod zdatnosti (ZZZ), ale nezapomeneme ani na ty, kteří se ještě závodů zúčastnit nemohou. A samozřejmě nebude chybět tradiční koupel, vaření nebo Pamatovačka. Vzpomeneme také na blížící se výročí narození Karla IV.

Sraz: na Palmovce u synagogy v 8:00, dále vlakem z Prahy hl. n. 8.55 (směr Vrané – Dobříš, v Braníku 9.11) do Mokrovrat (10.19),

návrat na Prahu hl. n. v 19.05 (Braník 18.48; z Mokrovrat 17.42) , cca 19:30 na Palmovku k synagoze.

PROGRAM - od vlaku cca 20 minut lesem na Modrou stuhu, mezitím luční hříčka Odpojovaná ; kolem 11,30 další asi 1 km k altánu – 12.00 společný nástup: píseň, kdo tu je, k programu ; do 16 h Zálesácký závod zdatnosti (hlavní část cca 13.30-15) + miniZZZ, mezitím oběd ; před 17.h výsledky ZZZ + miniZZZ a hříček, píseň, ukončení srazu, odchod na vlak (1,2 km)

S SEBOU: jídlo a pití na celý den (určitě pláštěnka+čepice), plavky (na Modrou stuhu),

na skupinu : lékárnička, mapa Okolí Prahy či KČT č.38, potřeby k Vaření

Pamatujte prosím na dobrovolný srazový příspěvek 10 Kč/os.

K ZZZ:soutěží trojice ( dívčí, chlapecké, smíšené) s rokem narození 2002-2005 (st.ž.) a 1999-2000 (dorost) .Vybavení na trojici: bloček+tužka, pružné obinadlo, lopatka (zahrad.či polní), ostrý nůž, sekera v pouzdře, na sebe dlouhé rukávy a nohavice

-letošní disciplíny : okruh na čas – strom, trefovačka, překážky, topografie, šošonský běh, signalizace, uzlování, přírodniny, vlastivěda, sekera ; mimo okruh – nůž, zdravotnictví, oheň; hodnocení celkovým časem (tj. čas běhu+přípočty za chyby z disciplín)

- župní vítězové postupují do republikového finále ZZZ 20-22/5 v Proseči pod Ještědem

RŮZNÉ:

-dostatek pití+vody (i na vaření) – na místě ani cestou nebude žádná spolehlivá voda

-Modrá stuha – lesní rybník Dolní Tušimský, žabky či plátěnky do vody velmi vhodné

- Vaření – středověké jídlo (z doby Karla IV.) – vše z vlastních zásob, oheň k dispozici

Jilmáci a případní další zájemci z řad staršího žactva a dorostenectva (které mezi sebou velmi rádi uvidíme) budou přespávat pod střechou do neděle. V plánu je večer zpívání při kytaře, v neděli pak hry a příjemné chození v okolí Dobříše . Podrobnější informace u cvičitelů a vedoucích Jilmu.

29 .3.2016 Na co nejvíce účastníků se těší za libeňský Sokol

Ledňáček Pavel Lávička (739 416 496)

Vložil: Vít Jakoubek dne: 29.03.2016

Součásti dokumentu: