Aprílovka 2018

24.-25.3.2018

Akce určena pro:starší žáci, dorostenci
Pořadatel - oddíl:VEVERKY a JILM
Kontaktní osoba:jilm@sokol-liben.cz
Město:Mladoboleslavsko

Jilm Vás zve na Aprílovku do probouzející se jarní přírody, tentokrát na Mladoboleslavsko. Čeká nás spousta zajímavých míst, 2 zříceniny a hrad. Nebudou chybět aprílová překvapení a zkusíme si uplést pomlázku před nadcházejícícmi Velikonocemi. Spát budeme pod střechou v Mladé Boleslavi.

Kam jedeme? Vlakem dorazíme do Bakova n. Jizerou, zajdeme se podívat na zříceninu zámku Zvířetice, příp. navštívíme Zahradní železnice Podhradí. Kolem Jizery, zlatou stezkou Českého ráje půjdeme přes Bakov, Josefův Důl a další zříceninu Michalovice do Mladé Boleslavi, kde budeme nocovat. V neděli si projdeme Boleslav a její okolí. Trasa v sobotu měří cca 15 km v neděli pak asi 8 km. Podle sil a času je možné trasu upravit.

Sraz a odjezd: sobota 24. 3. na Palmovce v 7:30. Přejezd na nádraží Libeň a odjezd vlakem v 8:19 směr Nymburk.
Návrat: Neděle 25. 3. vlakem na Vysočany (18:04) a na Palmovku 18:30.
Cena: 250 Kč (zahrnuje nocleh a případné vstupy).
S sebou: Pohodlné boty, oblečení dle počasí. Dále běžné věci na dvoudenní výpravu: pláštěnka, větrovka, lehký spacák, karimatka, papír+tužka, nůž, jídlo na oba dny, uzlovačka, sirky, ručník, hygienické potřeby, KPZ, BPP. Další věci dle uvážení ze seznamu v pracáku (např. sekera není třeba). Věci zde vyjmenované jsou povinné a nutné. Oheň bude v neděli k obědu. Večeři v sobotu
bude možné ohřát.

Další informace u Sopa (605 531 304) nebo u Ledňáčka (739 416 496) nebo na jilm@sokol-liben.cz

Vložil: Jan Přech dne: 19.03.2018