Zprávy z činnosti našich oddílů

Automatický externí defbrilátor v sokolovně

AED ve vrátnici a cesta k němu v aplikaci Záchranka

Automatický externí defibrilátor (AED)   v libeňské sokolovně

Od září 2018 je v libeňské sokolovně k dispozici automatický externí defibrilátor ( AED), který byl zakoupen z grantu MČ Prahy 8.

Přístroj je umístěn ve vrátnici pod lékárničkou a je určen k pomoci při neodkladné resuscitaci, konkrétně při  specifické poruše srdečního rytmu tzv. fibrilaci , kdy je schopen sám určit, zda srdeční rytmus postiženého je takto  postižen a pokud ano, pak elektrickým výbojem obnoví přirozený srdeční rytmus. Přístroj mluví česky a instruuje vás, co máte dělat. Přístroj je v době otevření sokolovny k dispozici všem obyvatelům v okolí. Jeho umístění a cestu k němu si můžete vyhledat také v aplikaci pro chytré telefony Záchranka či zde: https://www.zachrankaapp.cz/cs/aed .

Vít Jakoubek, zdravotník jednoty

Vložil Vít Jakoubek dne 07.06.2019