Členství a placení příspěvků Sokola Libeň

Často kladené otázky

Kde získám nějaké informace o oddíle, který mě zajímá?

Doporučujeme kontaktovat vedoucího (uveden např. na internetových stránkách) či po dohodě s ním i navštívit danou cvičební hodinu. Některé oddíly mohou během roku naplnit svou kapacitu, proto doporučujeme vždy kontakt s vedoucím.

Musím se stát členem (členkou) Sokola, abych mohl (-a) chodit cvičit?

Ano, je nutné se stát členem Sokola (ČOS – Česká obec sokolská). Členství mimo jiné i zahrnuje základní úrazové pojištění a je právní ochranou jak člena, tak i jednoty.

Co obnáší členství v Sokole? Vyplývají z toho pro mě nějaké závazky?

Ne. Žádné závazky kromě placení příspěvků a dodržování vnitřního provozního řádu nejsou (vyvěšen např. v přízemí sokolovny).

Kolik stojí členství v Sokole?

Cena je určena dle oddílu a počtu hodin týdně. Aktuální ceník je vždy uveřejněn ve vnitřních prostorech sokolovny a na internetových stránkách www.sokol-liben.cz.

Turistické oddíly si navíc vybírají vlastní příspěvek na režii oddílu.

Jak je to s permanentkami?

V současné době lze místo oddílového příspěvku zakoupit permanentku na 10 vstupů pro oddíly cvičení žen, stolního tenisu a posilovny. Podmínkou koupě permanentky je zaplacení členské známky ČOS. Permanentka je vhodná pro nepravidelně chodící členy.

Kde koupím permanentky, příp. zaplatím členství?

Členství lze uzavřít vyplněním přihlášky, která je k dispozici v matrice sokolovny (kde je matrika viz. dále) nebo registrací do systému EOS na adrese https://clen.sokol-liben.cz více o systému i na odkazu www.sokol-liben.cz/prispevky   Příspěvky lze i platit v hotovosti v matrice sokolovny.

Lze platit bankovním převodem?

Ano, po registraci člena do systému EOS, který automatizovaně zasílá platební informace.

Jaké jsou úřední hodiny matriky sokolovny a kde se nachází?

Čtvrtek           15:45 – 18:45 hod

Místnost se nachází v prvním patře sokolovny (Zenklova 37).

Mám zájem o pronájem tělocvičny pro vlastní činnost či akci, na koho se mám obrátit?

Problematiku pronájmů tělocvičny řeší kancelář jednoty (tajemník). Tělocvičnu lze pronajímat jak na všední dny, tak i na víkendové akce. Aktuální přehled obsazených hodin je k dispozici na internetových stránkách či v kanceláři jednoty.

Lze si doplatit hodiny v průběhu roku? Např. když se rozhodnu chodit častěji.

Ano, lze v matrice. Případně lze přes požadavek na management systému EOS.

Lze vrátit zaplacené příspěvky?

Ne, platí se předem na půl roku. Příspěvky jsou nevratné.

Jako přispívající člen, čeho se mohu účastnit?

Všech sportovních, turistických a kulturních akcí Sokola Libeň, vyjma běžného cvičení (přispívající člen = necvičící člen).