Členství a placení příspěvků Sokola Libeň

Často kladené otázky

Kde získám nějaké informace o oddíle, který mě zajímá?

Doporučujeme kontaktovat vedoucího (uveden např. na internetových stránkách) či po dohodě s ním i navštívit danou cvičební hodinu. Některé oddíly mohou během roku naplnit svou kapacitu, proto doporučujeme kontakt s vedoucím.

Musím se stát členem (členkou) Sokola, abych mohl (-a) chodit cvičit?

Ano, je nutné se stát členem Sokola (ČOS – Česká obec sokolská). Členství mimo jiné i zahrnuje základní úrazové pojištění a je právní ochranou jak člena, tak i jednoty.

Co obnáší členství v Sokole? Vyplývají z toho pro mě nějaké závazky?

Ne. Žádné závazky kromě placení příspěvků a dodržování vnitřního provozního řádu nejsou (vyvěšen např. v přízemí sokolovny).

Kolik stojí členství v Sokole?

Cena je určena dle oddílu a počtu hodin týdně. Aktuální ceník je vždy uveřejněn ve vnitřních prostorech sokolovny a na internetových stránkách www.sokol-liben.cz.

Cena se zpravidla skládá z roční příspěvku ČOS (leden až prosinec) a oddílového příspěvku (lze platit pololetně). Turistické oddíly si navíc vybírají vlastní příspěvek na režii oddílu.

Jak je to s permanentkami?

V současné době lze místo oddílového příspěvku zakoupit permanentku na 10 vstupů pro oddíly cvičení žen, rodičů s dětmi, stolního tenisu a posilovny. Podmínkou koupě permanentky je zaplacení členské známky ČOS. Permanentka je vhodná pro nepravidelně chodící členy.

Kde koupím permanentky, příp. zaplatím členství?

Členství lze uzavřít vyplněním přihlášky, která je k dispozici v matrice sokolovny (kde je matrika viz. dále) nebo k stažení na webu. Členské příspěvky lze zaplatit bankovním převodem přes webovou aplikaci www.sokol-liben.cz/prispevky nebo v hotovosti v matrice sokolovny.

Lze platit bankovním převodem?

Ano, lze pro stávající členy. Noví členové musí nejprve podat osobně přihlášku (cvičiteli či v matrice). Způsob placení je popsán na internetových stránkách či v matrice sokolovny.

Pokud platíte členské příspěvky bankovním převodem, tak Vám nově umožňujeme:

1) uložit si členský průkaz v matrice, po té Vám po připsání platby na náš účet budou automaticky vylepovány členské známky ČOS a Vy se o nic nemusíte více starat

2) pokud nechcete si u nás ukládat členský průkaz, můžete kdykoli po potvrzení připsání platby na náš účet vhodit členský průkaz do schránky s označením ,,MATRIKA“ v přízemí budovy vlevo od vrátnice. Po vyřízení do cca týdne si opět průkaz vyzvednete ve vrátnici po předložení průkazu totožnosti či např. tramvajenky.

3) po potvrzení připsání platby na náš účet se stavit v matrice pro vylepení známky ČOS. Máte přednostní přístup k přepážce.

Jaké jsou úřední hodiny matriky sokolovny a kde se nachází?

Úterý              16 - 19 hod

Čtvrtek           16 – 19 hod

Místnost se nachází v přízemí sokolovny (Zenklova 37/2).

Mám zájem o pronájem tělocvičny pro vlastní činnost či akci, na koho se mám obrátit?

Problematiku pronájmů tělocvičny řeší kancelář jednoty (tajemník). Tělocvičnu lze pronajímat jak na všední dny, tak i na víkendové akce. Aktuální přehled obsazených hodin je k dispozici na internetových stránkách či v kanceláři jednoty.

Lze si doplatit hodiny v průběhu roku? Např. když se rozhodnu chodit častěji.

Ano, lze v matrice.  Je však nutné doložit staré potvrzení při placení a nové potvrzení o zaplacení cvičiteli na příslušné hodině.

Lze vrátit zaplacené příspěvky?

Ne, platí se předem na půl roku. Známka ČOS je na rok (leden až prosinec). Příspěvky jsou nevratné.

Jako přispívající člen, čeho se mohu účastnit?

Všech sportovních, turistických a kulturních akcí Sokola Libeň, vyjma cvičení (přispívající člen = necvičící člen).