Jan Vorel – Hnízdo             * 28.2.1986          11.2.2007

Těžko tomu uvěřit, ale Hnízdo již do libeňské sokolovny nikdy nepřijde.

Spolehlivý, ochotný a milý člověk, náš kamarád, nečekaně zemřel v neděli 11.2.2007 v necelých 21 letech.

Věděli jsme, že je epileptik, ale záchvaty nemíval často a sám se nemoci vůbec nepoddával a žil plný a bohatý život. Asi tušil, a my se toho obávali, že si někdy při záchvatu může ublížit. Ale se smrtí nepočítal nikdo.

Přišla nečekaně v bezpečí domova, kde žil se svojí maminkou.

Chvíli byl sám a při epileptickém záchvatu se udusil.

Jsme zaskočeni a bezmocní.

Hnízdo nám bude chybět nejen jako kamarád, ale i jako spolehlivý a dobrý cvičitel. Podíváme-li se na docházku, zjistíme, že se dlouhé roky pohyboval v popředí. U nás v Sokole Praha – Libeň cvičil od září 1992 od svých 6-ti let, cvičitelem se stal v roce 2002. Přijde mi, že cvičitele dělal mnohem déle než těch skutečných 5 let.

Uměl a chtěl si soukromý život uspořádat tak, aby se Sokolu mohl naplno věnovat. Byla radost ho pozorovat s jakým zájmem cvičí i ty nejmladší žáčky, kteří toho ještě moc neumí nebo naopak šikovné kluky učí sestavy na závody, kam je pak i doprovázel. Samozřejmě cvičil a závodil i sám - a úspěšně.

Rád si a dobře zahrál florbal, košíkovou a volejbal.

Pohodu kolem sebe šířil i mimo libeňský Sokol. Do Vršovic chodil na sportovní gymnastiku, v Chuchli dělal týmový aerobik, se kterým se v roce 2004 probojoval na mistrovství České republiky. S kamarády z II. brigády zvláštního určení jezdil na víkendové akce a tábory. Také jilmácké táborové číslo 124 osiří.

A to určitě nejsou všechny aktivity mimo běžný život – školu a následně práci.

Byl schopný, ale nikdy se tím moc nechlubil. Za pár let by to byl můj ideální nástupce. Schopný, skromný, rázný. Nebude. Osud mu to nedopřál.

My si jen můžeme přát, aby alespoň z jednoho z našich mladých cvičitelů vyrostl nový Hnízdo.

Hnízdo Nazdar                        Jirkan, náčelník

P.S.

Rozloučení s Hnízdem bude po jarních prázdninách v pátek 2. března ve Filipově síni libeňské sokolovny od 17 hodin pro všechny, kterým byl kamarádem.

Pohřeb se na přání jeho maminky konal bez obřadu. Proto organizujeme toto setkání, kde by na něj mohli vzpomenout všichni přátelé ze všech míst jeho aktivit.

Vzpomenout můžete také na našich www stránkách ve fotogalerii

mapující roky 1995-2007 působení Hnízda v Sokole Praha-Libeň.