Sokolení

prezentační akce Sokola pořádana na cca 120 místech v celé ČR, rodinný program, fittesty, loutkové divadlo, akce přidružena k Běhu Strmému.

18.9.2008

Běh strmý do zámeckého vrchu a Sokolení

Jako každý rok i letos se ve čtvrtek 18. září uskuteční již 8. ročník závodu „Běh strmý do zámeckého vrchu“, pořádaný Sokolem Praha-Libeň za podpory MČ Praha 8. Závod je, jako vždy, přístupný všem zájemcům nejen z řad Sokola. Závodníci zdolávají trasu dlouhou 199 m s převýšením 29 m. Soutěžit se bude v 11 kategoriích od předškolních dětí až po seniory. Kromě samotného závodu, kterého se loni účastnilo 156 závodníků, čeká na účastníky také doprovodný program, protože akce je zařazena do projektu „Sobotní Sokolení“, jehož cílem je propagace sokolské činnosti v celé Praze. Na co se tedy můžeme těšit? Závod začne v 16:30, průběžně bude možné vyzkoušet si svoji kondici pomocí normovaných fittestů, připravených Českou obcí sokolskou, po půl šesté pro děti vystoupí loutková skupina Vhlavědrát s loutkovým představením a také budou na místě hasiči z Prahy 8 ukazovat svou zásahovou techniku. Pro zájemce budou následně připraveny i doprovodné hry, aby se vyplnil čas až do ukončení závodu v 18:30, po kterém bude následovat vyhlášení výsledků závodu a předání cen a diplomů. Na setkání s Vámi se těší členové Sokola Praha-Libeň.

Jan Přech, vedoucí organizačního týmu