Podzimní Výlet Libeňského Sokola (PVLS)

tradiční celojednotový výlet

19.10.2008

Tělocvičná jednota Sokol  Praha – Libeň si Vás dovoluje pozvat

v neděli  19. října 2008 na  37. Podzimní Výlet Libeňského Sokola

( 26. sraz v přírodě pražských žup )

Cílem putování jsou tentokrát Lány a okolí směrem k Rynholci. Čeká nás barevná podzimní příroda, možná oběd na ohýnku i spousta kamarádů z jiných jednot. Veškerý program – hříčky, písničky, soutěže, ohniště, příjemné počasí, atd. jako obvykle zajišťuje některá ze zúčastněných jednot. Letos se této cti a starosti dostalo Sokolu Zlíchov .
A protože se blíží 90. výročí vzniku Československa, je část programu věnována této významné události.

Doprava tam: Nejlépe vlakem v 8:27 z Masarykova nádraží do Rynholce.

Jízdné : nejlevněji kombinace tramvajenky a zpáteční skupinové slevy nebo jízdenka SONE– cca 25,-Kč/osoba.

SRAZ : 7:45 na Palmovce u synagogy, společně metrem na Masarykovo nádraží.

Program: tradiční a obvyklý, tedy - zahajovací nástup v 9:45 v Rynholci po vystoupení z vlaku, písničky (Ach synku, synku a Lví silou), Pamatovačka, Jazykohrátky, Hříčky (např. Ztracené stařenky, Pět věží), přesun do Lán. Modrá stuha - koupání v rybníku v Lánech na návsi kolem 12:30.
Kromě toho cca 11:30 – 12:00 – spolu s Věrnou gardou hřbitov a hrob T.G.Masaryka v Lánech, dále 13:00 – 15:00 Muzeum T.G.M. v bývalé sýpce, zámecký park, skleník a kaple. Průběžně oběd a drobné hříčky.

Zakončení  v odpoledních hodinách (cca 16:00), odchod na vlak do Stochova (16:56) a návrat na Masarykovo nádraží 18:06.   Palmovka cca 18:30.

S sebou: oblečení a obuv dle počasí, pláštěnka, čepice, jídlo, pití (voda nebude k dispozici), nůž, lžíci, toaleťák, 10 Kč na dobrovolný srazový příspěvek, cca 50,-Kč na vstupy a 25,- na jízdné, šátek, tužku, papír, plavky a ručník. A taky českou vlaječku nebo trikolóru.
Na skupinu lékárničku, mapu KČT č.33, sokolskou či českou vlajku.

Na členy všech turistických oddílů, cvičence všestrannosti i sportovních oddílů, rodiče, kamarády a další příznivce se
                                                           za Sokol Praha-Libeň a pořadatele těší
         Jiří Novák, náčelník