T.J. SOKOL Praha - Libeň

Sdílet on Facebooku


Loďovka 2015

Vodácká výprava na Sázavu


Datum konání:

30.-31.5.2015

Akce určena pro:starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky
Přihlášky do:27.05.2015
Pořadatel - oddíl:JILM, Veverky
Kontaktní osoba:jilm@sokol-liben.cz
Město:Sázava

LOĎOVKA " 2015 " -  Sázava

Informace o vodácké výpravě: sobota 30.5. - neděle 31.5.  

 

Vážení přátelé zpěněné vodní hladiny nazdar vespolek,

Po dvou letech se vracíme na řeku Sázavu, protože jako jedna z mála má (a snad bude mít) vodu. Začneme v Hvězdonicích a přes Čerčany a Zbořený Kostelec poplujeme do Pikovic (popř. jen do K. Přívozu – dle stavu vody a schopností účastníků) tj. 19 km na každý den. Pojedou s námi opět skauti z Kouřimi a Veverky. Počítáme s účastí 15-16 lodí a u starších členů a členek počítáme s tím, že budou ovládat loď samostatně. Především sobotní úsek je klidná voda. Účast dostatečného počtu dospělých zkušených vodáků zůstává samozřejmá.

 

Sraz: v sobotu v 7:30 v libeňské sokolovně. Přesun na hlavní nádraží a odjezd vlakem 8:24 (Sp 1831) do Hvězdonic (9:22). Část lidí a batohy pojedou autem.

Návrat: v neděli z Pikovic (16:42) na Hlavní nádraží (17:35) a k sokolovně cca 18:00. Batohy zase vezmou auta a budou k vyzvednutí u sokolovny v 18:00, popř. později u sokolníka.

Program: Po příjezdu do Hvězdonic se přebalíme do lodí, nalodíme se a vyplujeme. K večeru připlujeme na Zbořený Kostelec, navštívíme zříceninu, uděláme oheň, večeři a zazpíváme si s kytarou (případně s B-endžem). V neděli splujeme peřeje do Pikovic. Tam ukončíme plavbu, zabalíme se, naložíme lodě a odjedeme vlakem do Prahy. Na základě počasí, vodního stavu nebo schopností vodáků se program může změnit.

Cena: - cca 250 Kč  - zahrnuje jízdné vlakem či autem (tam i zpět), zapůjčení kánoí a barelů dle počtu zájemců, dopravu lodí a koupě benzínu do dvou aut. Bude rozpočítána přesně dle počtu účastníků. Zdůrazňuji, že za peníze do chvíle jejich vybrání nemůžeme ručit a chvíli jejich vybrání určíme podle potřeby.

S sebou: Běžné věci na dvoudenní výpravu - spacák, celta nebo stan, igelit/karymatka, spací oblečení, ešus (na dvojici), baterka, zpěvník, jídlo a lahev na pití, doklady, KPZ, BPP, lžíce, nůž, zvláště pak: oblečení do lodi (horší, rychleschnoucí*), plavky, ručník, cestovní/večerní oblečení, pláštěnka, čepice, lodní obuv (doporučuji uzavřená*), peníze na občerstvení (cca 50Kč)*…

Důležité: --  Pro všechny účastníky mladší 18 let budou připraveny plovací vesty.

    --  Promokavé věci balte vodovzdorně (kdo má loďák / barel –  hlaste a berte!) pro případ nedobrovolné koupele – věci si vezeme v lodích. K dispozici bude jeden erární 50 litrový barel pro každou loď (tedy na 2 lidi).

     --  Přihlášky a odhlášky prosím do středy 27. 5. do 1900 na tel. 607 288 081 – pak již kupujeme jízdenky a půjčujeme materiál!  

Pokud se někdo z přihlášených nedostaví na výpravu bez včasné omluvy, zaplatí plnou cenu. 

 

13. 5. 2015      S přáním dobrého stavu vody a pěkného počasí   

Řek Jan Přech (607 288 081), Ledňáček Pavel Lávička (739 416 496)

 

*Hodí se např. funkční prádlo nebo klasické triko a šusťákové kraťasy, navrch větrovka (bude-li zima). Zcela se nehodí: mikiny, svetry, tepláky!!! Doporučuji sluneční brýle popř. opalovací krém. Boty do lodi: neoprenové boty na vodu, nebo jakékoliv kecky. Důležité: ať jsou uzavřené a zavazovací. Nehodí se: cvičky, žabky, sandály. Z dalšího vybavení rozhodně nedoporučujeme: cennosti, zbytečné a promokavé věci (knihy, mobilní telefony, šperky…) Při balení uvažujte, co využijete a nevyužijete. Do lodi stačí jedno oblečení – když se cvaknete, tak holt pojedete chvíli v mokrém. Hned se převléci je zbytečné, protože za ohybem řeky může přijít další vlna a jste mokří zas.Vložil: Jan Přech dne: 15.05.2015

Součásti dokumentu:

(c) 1999-2022 T.J. Sokol Libeň, Zenklova 37, Praha 8, kontaktujte nás