T.J. SOKOL Praha - Libeň

Sdílet on Facebooku


Loďovka JILMu 2016

Pozor! Změna termínu!


Datum konání:

27.-29.5.2016

Akce určena pro:starší žáci, dorostenci
Pořadatel - oddíl:VEVERKY a JILM
Kontaktní osoba:jilm@sokol-liben.cz
Město:Český Krumlov - Boršov

Pozor! Z důvodu špatného počasí změna termínu!

 

Vážení přátelé zpěněné vodní hladiny nazdar vespolek,

Přišlo jaro a s ním i vodácká sezóna. Pro letošní rok jsme po několika letech zvolili řeku Vltavu. Vltava je v létě plná lidí, ale na jaře a na podzim nabízí zážitky jedné z nejzajímavějších a vodákům nejpřátelštějších českých řek, kde navíc nikdy není málo vody. Letošní voda bude komorní Jilmáckou akcí, což ale znamená, že si ji můžeme patřičně užít. Poplujeme ze Všeměr (kousek nad Krumlovem) do Boršova nebo možná až do Budějovic. Nocleh bude v kempu pod zříceninou Dívčí Kámen. Voda není náročná a účast dostatečného počtu zkušených vodáků zůstává samozřejmá.

 

Sraz: v pátek v 15:45 u sokolovny!!! Přesun na AS Na Knížecí a odjezd autobusem 16:45 do Všeměr (20:10) a nocleh v kempu.

Návrat: v neděli z Boršova (15:23) na Hlavní nádraží (18:26) a k sokolovně cca 18:50.

Program: V soboru ráno balení, praktické ukázky na suchu, nalodění a plavba. Kolem poledne proplujeme Český Krumlov a následovat bude krásný peřejnatý úsek do Zlaté Koruny. K večeru připlujeme na Dívčí Kámen utáboříme se a večer bude táborák. V neděli se zabalíme, využijeme louku k nějaké hře  a navštívíme zříceninu. Nakonec doplujeme krátký, ale hezký úsek do Boršova. Tam ukončíme plavbu, zabalíme se, naložíme lodě a odjedeme vlakem do Prahy. Na základě počasí, vodního stavu nebo schopností vodáků se program může změnit.

Cena: 450 Kč  - zahrnuje jízdné autobusem a vlakem (tam i zpět), zapůjčení kánojí a barelů, dopravu lodí a poplatky za tábořiště či vstupné. Zdůrazňuji, že za peníze do chvíle jejich vybrání nemůžeme ručit a chvíli jejich vybrání určíme podle potřeby (ale patrně to vyřešíme již v pátek večer).

S sebou: Běžné věci na dvoudenní výpravu - spacák, nepromokavý stan (který umíte postavit!!!), karymatka, spací oblečení, ešus (na dvojici), baterka, zpěvník, jídlo a lahev na pití (PET), doklady, KPZ, BPP, lžíce, nůž, zvláště  pak: oblečení do lodi (horší, rychleschnoucí*), plavky, ručník, cestovní/večerní oblečení, pláštěnka, čepice, lodní obuv (doporučuji uzavřená*), peníze na občerstvení (cca 100 Kč)*...

Důležité:

--  Pro všechny účastníky mladší 18 let budou připraveny plovací vesty.

--  Promokavé věci zabalit vodovzdorně (do igelitových pytlíků) pro případ nedobrovolné  koupele – věci si vezeme v lodích. K dispozici bude jeden erární 50 litrový barel na osobu, ale kdo má vlastní barel, tak si ho vezměte (a pojede autem)!.

--  případné odhlášení z výpravy proveďte do středy 25.5. do 1900 na tel. 607 288 081 (Řek)  – pak již kupuji jízdenky a nakládá se materiál!  

Pokud se někdo z přihlášených nedostaví na výpravu bez včasné omluvy zaplatí plnou cenu.  

-- Případné problémy s časem (ano, jedeme brzy) nebo jakékoli jiné nejasnosti konzultujte prosím s Řekem

 

20.4.2016                                            S přáním dobrého stavu vody a pěkného počasí                 Ahoooj!            Řek  Jan Přech   (607 288 081)

*Různé užitečné rady: Do lodi: se hodí např. funkční prádlo a šusťáky, navrch větrovka (bude-li zima). Zcela se nehodí: mikiny, svetry, tepláky!!! Doporučuji sluneční brýle popř. opalovací krém. Boty do lodi: neoprenové boty na vodu, nebo jakékoliv kecky. Důležité: ať jsou uzavřené a zavazovací. Nehodí se: cvičky, žabky, sandály, croxy. Z dalšího vybavení rozhodně nedoporučujeme: cennosti, zbytečné a promokavé věci (knihy, mobilní telefony, šperky...) Při balení uvažujte, co využijete a nevyužijete. Do lodi stačí jedno oblečení – když se cvaknete, tak holt pojedete chvíli v mokrém. Hned se převléci je zbytečné, protože za ohybem řeky může přijít další vlna a jste mokří zas.Vložil: Jan Přech dne: 21.04.2016

Součásti dokumentu:

(c) 1999-2022 T.J. Sokol Libeň, Zenklova 37, Praha 8, kontaktujte nás