Památný den sokolstva

Vzpomínková akce ku příležitosti Památného dne sokolstva

7.10.2021 18:00 - 19:30

Akce určena pro:rodiče s dětmi, předškolní děti, mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy, senioři, seniorky
Pořadatel - oddíl:Vzdělavatelský odbor
Kontaktní osoba:anna.holanova@sokol-liben.cz
Město:Praha - sokolovna Libeň

V noci ze 7. na 8. října 1941 provědli nacisté velký "zátah" na vedení Sokola, zatkli na 1500 členů a poslali je do koncentračních táborů. Na jejich památku, a také památku těch, kteří se účastnili protinacistického odboje, je 8. říjen značený jako Památný den sokolstva.

Sejdeme se v 18:00 u pamětní desky v prvním patře sokolovny k pietnímu aktu. Potom půjdeme položit květinu k domu našeho náčelníka Slávy Strnada, který byl za napomáhání operaci Anthropoid popraven. Nakonec u Rokytky pustíme svítící lodičky - sokolská světla.

Zváni jsou i rodiče a příznivci libeňského Sokola.

Cvičení staršího žactva odpadá, pietní akt proběhne místo něj. Akce bude ukončena v parku nejpozději v 19:30.

Prosíme o dodržení protiepidemických opatření, zejména nošení respirátorů ve vnitřních prostorách sokolovny.

Vložil: Anna Holanová dne: 28.09.2021