Památný den sokolstva v Libni

pietní akt v Libni a okolí

6.10.2022 18 - 20

Akce určena pro:rodiče s dětmi, předškolní děti, mladší žáci, mladší žákyně, starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy, senioři, seniorky
Pořadatel - oddíl:Vzdělavatelský odbor
Kontaktní osoba:anna.holanova@sokol-liben.cz
Město:Praha

8. října 1941 nacisté vtrhli v noci do stovek sokolských domácností a odvedli sokolské činovníky a cvičitele - tatínky, manžele, bratry. Domů se po válce vrátilo jen několik desítek z těch, kteří byli  tu noc odvlečeni. Celkem bylo za války přímo za členství v Sokole nějakým způsobem persekuováno přes dvacet tisíc lidí, a mnozí další členové pro svůj původ nebo činnost mimo Sokol.

I letos si připomeneme libeňáky, kteří byli za své členství v Sokole a pomoc protinacistickému odboji vězněni, mučeni a zavražděni.

Sejdeme se po cvičení mladšího žactva u pamětní desky v 1. patře u velkého sálu. Po položení květin a krátkém pietním aktu půjdeme procházkou k památníkům na hřbitově na Korábě a k památníku rodiny Strnadových. Nakonec pustíme po Rokytce sokolská světla.

Vítáni jsou i rodiče, příznivci Sokola, místní libeňáci... kdokoliv, kdo chce zavzpomínat.

Cvičení staršího žactva odpadá. Cvičení žen odpadá. Cvičení mužů neodpadá.

Na procházku si vezměte baterky!

Vložil: Anna Holanová dne: 29.08.2022