T.J. SOKOL Praha - Libeň

Zprávy z činnosti našich oddílů

Novoroční informace oddílu Káňata

Program turistického oddílu Káňata pro leden - červen 2011.

Novoroční informace o turistickém oddílu Káňata leden – červen 2011
 
Vážení rodiče, milá Káňátka,
přestože po klidu vánočních svátků nás začíná pohlcovat vír nového roku 2011, doufám, že čtení novoročních informací oddílu bude patřit k příjemným chvílím.
 
Nejprve krátká rekapitulace poprázdninové činnosti Káňat:
Na zahajovací výpravu jsme se letos vydali do zoologické zahrady v Chlebech. Počasí nám přálo a dovolilo nám pořádně si užít jak zoo, tak skákání do sena ze stohů slámy a spoustu her. 11. 9. se výpravy zúčastnilo 6 Káňat.
Druhou výpravou pololetí bylo PVLS aneb Podzimní Výlet Libeňského Sokola do Strži u Staré Huti. Přestože na této výpravě 2. 10. mnoho Káňat nebylo (chválím naše statečné Vítka a Lišku), z libeňského sokola bylo dohromady účastníků jako obvykle velmi mnoho.
V listopadu jsme se pustili do neobvyklého podniku – vlastnoruční výroby draků na schůzce a jejich pouštění na následující výpravě 13. 11. U Káňat netradiční výprava zabodovala – celkem deset Káňat se pokusilo více či méně úspěšně pustit si svého draka. Ani ti, kterým vyrobený drak nelítal, nepřišli zkrátka, mohli si totiž pustit alespoň igelitového.
Již tradiční vánoční výprava se letos konala v okolí Kladna. 11.12. se sešlo devět Káňat, aby si vyzkoušeli, jaké je to vyrábět a pouštět na polozamrzlém potůčku vlastní skořápkové lodičky, zdobit stromeček pro zvířátka nebo rozdělávat oheň pro pečení buřtů na sněhu. Stačilo málo a vyzkoušeli bychom si také dvouhodinové čekání na příští vlak. Všechna Káňata ale prokázala velkou statečnost a s pomocí trochy štěstí všechno nakonec dobře dopadlo.
 
Co nás čeká v novém roce?
Schůzky budou i nadále ve čtvrtek, od 15:30 do 16:45 hodin. Na schůzkách budeme jako v předešlých letech hrát spoustu her, zpívat písničky s kytarou a naučíme se i něco nových tábornických dovedností. S sebou na schůzky je třeba mít šátek, uzlovačku (horolezecké lano o průměru 5-7 mm a délce 1,5 m), káněcí sešit a zpěvník. Po schůzce mohou děti odcházet do cvičení mladšího žactva, bez problémů se stíhají převléci.
Výpravy budou i letos jednou za měsíc. Termíny oznamujeme dostatečně dopředu, takže doufáme, že nás na výpravách bude vždy alespoň plné kupé vlaku J Bližší informace týkající se odjezdu a návratu dostanou Káňata na schůzce 10 dní předem, zájemcům z řad rodičů je budeme posílat i e-mailem. Na dvoudenní výpravy potřebují Káňata dobrý batoh s pevnými zády o objemu alespoň 35l. Na jednodenní výpravy stačí menší batoh, do kterého se vejde vše potřebné.
 
Termíny výprav na leden – červen 2011:
15.1.2011 Lednová výprava se bude, jak se osvědčilo v minulých letech, z části odehrávat v sokolovně, kde bude spousta času a prostoru na hry a zpívání. Po obědě se přesuneme do přírodního parku Klánovice – Cyrilov, kde se dostatečně vyřádíme a vyvětráme. Bobovací pytle s sebou!
12.2.2011 Nejspíše zámek Loučeň s Bílou paní a Labyrintáriem.
19.-20.3. Dvoudenní výprava s noclehem pod střechou. V jednání Mšeno, Buben, obě místa jsou slibem parádního programu J
9.4.2011 Výprava do jedné z jílovských štol a Vlčí rokle. Okolí Jílového u Prahy.
7.5.2011 Jarní Výlet Libeňského Sokola. Program pořádá naše jednota, místo zatím není známé. Bude se tu konat závod ZZZ, na který určitě z Káňat vyšleme několik družstev závodníků. Je čas, aby Káňata všem ukázala, že nejsou žádná ořezávátka J
4.-5.6.2011 Dvoudenní předtáborová výprava do zatím neznámých končin. Nocleh pod celtou, nošení vlastních věcí ve velkém těžkém batohu, seznámení se všech účastníků tábora. Na takové výpravy se vždy nejlépe vzpomíná!
Tábor 2011 se bude konat na novém místě, v Tajanově u Velhartic, a Káňata pojedou na první dva týdny prázdnin. Rezervujte prosím tento termín, tábor je vyvrcholením celoroční činnosti oddílu a byla by velká škoda, kdyby se ho děti nemohly zúčastnit.
V novém roce prosíme také o včasné zaplacení příspěvků do Sokola – děti, které chodí do cvičení, platí v tomto pololetí 450 Kč, necvičící 100 Kč, je nutné zakoupit i známku ČOS pro rok 2011 (100 Kč).
Rádi uvítáme nové tváře, takže pokud máte kamarády z první až páté třídy, neváhejte a vezměte je s sebou na schůzku nebo výpravu! Podívejte se také na nový web www.kanata.wz.cz.
Za všechny vedoucí se těší a klidný začátek nového roku přeje
Veronika Niederlová - Vrečka (tel. 720 344 534; e-mail: verca@niederlova.cz)
 
Předběžná přihláška na letní tábor turistického oddílu Káňata 3.-17.7.2011, prosíme o vrácení ústřižku co nejdříve.
                                                                                                                                                                                                         
Předběžně přihlašuji svého syna/dceru ……………………………………………………………………………… na letní tábor turistického oddílu Káňata pořádaný Sokolem Praha – Libeň v Tajanově u Velhartic 3.-17.7.2011.
Datum:                                                               Podpis:

Součásti dokumentu:

Informace se týká oddílů: Káňata
Vložil Veronika Niederlová dne 11.01.2011

(c) 1999-2022 T.J. Sokol Libeň, Zenklova 37, Praha 8, kontaktujte nás