Zprávy z činnosti našich oddílů

Novoroční dopis JILMu

Program oddílu JILM na leden-červen 2014

Novoroční dopis rodičům

Program JILMu na leden 2014 – červen 2014

Vážení rodiče,

rádi bychom Vám popřáli vše dobré v novém roce 2014 a předkládáme Vám program oddílu na následujících 5 měsíců. Kromě zimního táboření v podobě expedice na Králický Sněžník se kluci mohou těšit třeba na „Sokol v lese“, což bude neformální sraz sokolských oddílů pobytu v přírodě. Sejdeme se na víkend plný přátelského zápolení a her, které neznáme, protože každý oddíl přiveze svůj kousek programu. Sraz bude v Lučici, což je krásné místo kousek od Havlíčkova Brodu, kam pravděpodobně pojedeme na tábor 2015.

Vás, milí rodiče, bychom rádi pozvali na libeňské Maškarní šibřinky – taneční zábavu pro uzavřenou společnost členů a přátel Sokola Libeň. Uskuteční se dne 8. 3. 2014 od 19:00 v sokolovně a pozvánky je možné získat v matrice, nebo přes vedoucí všech oddílů v sokole (stačí když pošlete vzkaz po synovi).

V tuto chvíli má oddíl stále 11 aktivních členů a 2 skoro vedoucí. To je dobré číslo, ale máme stále místo pro další nováčky – víte-li o nějakých, doporučte nás prosím.

Máme ovšem jinou bolístku: potřebovali bychom dalšího pomocníka mezi vedoucí. Je-li ve vašem okolí někdo ideálně se zkušeností ze skauta nebo alespoň se základními a předpoklady vedoucího a zájmem rádi s ním promluvíme.

Program na Jaro

Informace o programu můžete průběžně sledovat na www.sokol-liben.cz a vedoucí oddílu je možno kontaktovat na e-mailu: jilm@sokol-liben.cz

I. Cvičení v sokole             – není povinné, ale prospěje Úterý, Čtvrtek 18:00 – 19:00

II. Schůzky  - středa 16:30 – 19:00 program v klubovně (a na dvoře sokolovny). Hry, písničky, učení se tábornickým a jiným dovednostem, legrace s kamarády. Zcela jistě nás zase čeká místo schůzky i nějaký ten bazén, boulderová stěna a podobně.

III. Výpravy (a další akce)

Srazy budou klasicky mezi 7 a 8 hodinou ráno, návraty kolem 18 hodiny večer (záleží na odjezdu vlaku/autobusu) na Palmovce u Synagogy. Podrobné informace dostanou kluci vždy 10 dní před výpravou a jsou také na internetu.

25. - 26. 1. (So-Ne) Zimní táboření Králický Sněžník. Výstup na sněžnicích a nocleh na chatě Hubertka. Doufejme, že bude sníh.

29. 1. (St) 19:00 – cca 20:00 Vzpomínka na Věru Dekastellovou. Sestřih jejího poutavého vyprávění, které jsme v průběhu minulého roku zachytili. Sokolovna – Filipova síň; zváni všichni.

23. 2. - 2. 3. (Ne-Ne) Jarní prázdniny 2014 Týden plný lyžování a zimních radovánek na chalupě v Krkonoších s vlastním lyžařským vlekem. Kdo nemůže na celý týden, může jet alespoň na víkend 28. 2. – 2. 3. Doprovod z Prahy bude. Pokud nebude sníh vyhrazujeme si možnost zkrácení akce.

8. 3. (So) Šibřinky (14-16 dětské; 19-02 dospělé).

19. 3. (St) Mistr Uzlování na schůzce

22. 3. (So) Předjarní Aprílovka jednodenní výprava do probouzející se jarní přírody.

23. 3. (Ne) Brigáda v sokolovně 9 – 13 h

12. – 13. 4. (So-Ne) Jarní Výlet Libeňského Sokola a pražský přebor Zálesáckého Závodu Zdatnosti. Vlčí rokle u Jílového u Prahy. V neděli jilmáci navážou vlastním programem.

9. - 11. 5. (Pá-Ne) Loďovka s Veverkami pojedeme na Úpu.

21. 5. (St) Mistr signalizace na schůzce

23.  – 25. 5. (Pá – Ne) Finále Zálesáckého Závodu Zdatnosti (očekáváme, že jedna naše trojka postoupí a po loňském 5. místě jsem přesvědčen, že kluci mají na vítězství); týká se jen vybraných.

6. – 8. 6. (Pá-Ne) Sokol v lese sokolský sraz v Lučici. Jilm pomáhá s organizací.

Tábor 2014

Předtáborová pracovní výprava se uskuteční 20. - 22. 6.

Termín tábora: sobota 28. 6. – sobota 19. 7. 2014 (22 dní) Předběžná cena 4000 Kč (kdo platí pravidelně příspěvky, doplatí jen 3000 Kč popř. adekvátní část pokud nechodí celý rok).

Na tábor pojedeme letos počtvrté a naposledy do Velhartic. Spíme v podsadových stanech a indiánských tee-pee, sami si vaříme v kryté kuchyni ...

Podrobnosti sdělíme v předtáborovém dopise koncem května.

Pro rodiče (nejen) nováčků proběhne v červnu informační schůzka.

Příspěvky

Pro pořádek zde rozepisuji, jak je to s příspěvky (s ohledem na strukturu Sokola je to bohužel komplikované). Dotklo se nás mírné zvýšení příspěvků sokola, na druhou stranu máme například 2 nová malá Tee-Pee místo starých, která nám loni poničily kroupy.

Příspěvky: 140,- Kč/měsíc v JILMu, z čehož:

100 Kč je předplatné na tábor

40 Kč jde do kasy oddílu (na nákup materiálu, odměn, nebo příspěvek na „drahou“ výpravu)

100 Kč/rok známka ČOS

250 Kč/pololetí příspěvky jednotě (necvičící v sokole) – režie klubovny

Celkem tedy 1000 Kč/rok + předplatné na tábor.

Pro členy, kteří nechodí na schůzky a jezdí jen na výpravy stanovujeme příspěvek 20 Kč/výpravu do oddílové kasy.

Pokud někdo nemá čas jít do matriky sokola, může přinést peníze a průkazku na schůzku – vyřídíme.

Ještě jednou vše dobré v roce 2014 přejí:     „Řek“ Jan Přech (607 288 081)

„Ledňáček“ Pavel Lávička (739 416 496)

Součásti dokumentu:

Informace se týká oddílů: Starší žáci, VEVERKY a JILM