Zprávy z činnosti našich oddílů

Novoroční dopis Jilmu

Program oddílu Jilm na jaro 2018

Vážení rodiče,

Rádi bychom Vám popřáli úspěšný rok 2018 a předkládáme Vám program oddílu na následujících 6 měsíců a termín tábora.

Ohlédnutí za podzimní činností

Hned v září jsme se zúčastnili Sletové štafety - sletové kolíky jsme vezli na kole z Dřevčic do Libně a pak na lodích do Tyršova domu. V Říjnu bylo PVLS v Libčicích n. Vltavou s hrami na nedalekém Liběhradu. Druhý den, po přespání a večeru plných her v naší sokolovně, vyrazili kluci k hostivařské přehradě lovit “kešky”. Listopad zahájila společná výprava s Veverkami do Dobříše,, která se točila kolem stroje času a opravy Veverčí studánky nedaleko Voznice.  Na konci měsíce následovala brigáda u sokolovny a tradiční Vyzvědači v uličkách Starého Města. V prosinci jsme si užili výpravu do Klánovic a druhý den se prošli po Praze a navštívili Technické Muzeum. Oddílový rok 2017 ukončila s hojnou účastí vánoční nadílka v klubovně.

Co bude v novém roce?

Jsme rádi, že většina kluků má celkem pravidelnou docházku zejména na výpravy. Bylo by jen hezké, kdyby si kluci hlídali omluvy ze schůzek a včasné placení oddílových příspěvků (těch na schůzce).

Jako dosud se můžeme těšit i na spolupráci s Veverkami na některých akcích.

Sokol pořádá řadu akcí pro své členy i veřejnost během roku, ale jejich realizace se neobejde bez pomocníků. Moc si vážíme těch z Vás, kluci, kdo pomáháte (třeba před Akademií, Šibřinkami a podobně). Všichni jsme Sokolové a společně dokážeme dělat věci, které jiní obdivují!

Pro pořádek zde rozepisuji, jak je to s příspěvky.

Příspěvky: 140,- Kč/měsíc v Jilmu

100 Kč je nevratné předplatné na tábor

40 Kč jde do kasy oddílu (nákup materiálu, drahá výprava apod.)

400 Kč/pololetí příspěvky jednotě a členství v ČOS (kdo necvičící v Sokole; kdo chodí cvičit, platí příspěvky do cvičení a dále už jen příspěvky v Jilmu)

Celkem tedy 1200 Kč/rok + předplatné na tábor. Nemáte-li čas jít do matriky, dejte vědět – zařídíme.

Program na jaro

1. Schůzky    - středa 17:00 – 19:00 – program v klubovně (a na dvoře sokolovny). Hry, písničky, vševěd a všeuměl, učení se tábornickým dovednostem. Průběžně budeme zařazovat i alternativní program (bazén, lezecká stěna, deskové hry…).

2. Výpravy (a další akce)

Srazy budou mezi 7 a 8 hodinou ráno, návraty kolem 18 hodiny večer (záleží na odjezdu vlaku/autobusu) na Palmovce u synagogy. Podrobné informace dostanou kluci vždy 7-10 dní před výpravou a taktéž budou vyvěšeny na stránkách v google kalendáři jilmu.

1. 2. - 4. 2. (Čt - Ne) Zimní táboření – Dolní Dvůr, Krkonoše. Výprava s lyžováním.

24. 2. (So) Šibřinky – odpoledne dětská maškarní, večer taneční zábava – zveme rodiče.

11. 3. (So) Brigáda u sokolovy 9:00 - 14:00

24. – 25. 3. (So - Ne) Aprílovka

14. – 15. 4. (So - Ne) JVLS a semifinále ZZZ, Radotínské údolí, organizuje Zdeněk Lauschmann; v neděli Jilm naváže vlastním programem.

11. – 13. 5. (Pá - Ne) Loďovka řeku vybereme podle stavu vody

18. - 20. 5. (Pá - Ne) Finále ZZZ, Třeboň (jen pro ty kdo postoupí)

2. – 3. 6. (So - Ne) Boj družin

29. 6. - 1. 7. nebo 22. - 24. 6  (Pá - Ne) Pracovka bohužel vzhledem ke sletu a i koordinaci převozu věcí ze stodoly stále ještě nevíme který termín nakonec vyjde.

31. 8. - 2. 9. (Pá-Ne) Bourání tábora

Tábor

JILM                7. 7. - 28. 7. 2018

Káňata            28. 7. - 11. 8. 2018

Bývalí členové     11. 8. - 18. 8. 2018

Veverky            18. 8. - 1. 9. 2018

Úspěšný rok 2018 přejí:

„Ledňáček“ Pavel Lávička (739 416 496)

“SOP”      Martin Kubů (605 531 304) „Řek“    Jan Přech (607 288 081) Vítek, Sekáč, Kondor a Daněk.

Součásti dokumentu:

Informace se týká oddílů: VEVERKY a JILM