Je vašemu synovi 10 - 15 let?

Chtěl by zažít dobrodružství v partě kamarádů?

Chcete aby se o sebe dokázal postarat?

Chcete aby pořád neseděl jen u počítače?

Pak jste tu správně a máme pro Vás dobrou zprávu, v JILMu máme ještě pár míst pro nové členy a rádi je mezi sebou uvítáme.

Přijďte tedy ve středu v 17:00 do Libeňské sokolovny kde máme klubovnu.

Nebo se s nás na cokoli zeptejte:

Jilm@sokol-liben.cz

Schůzky

Každou středu v 17:00 se scházíme v Libeňské sokolovně kde máme klubovnu. Na schůzkách hrajeme hry, učíme se uzlovat, signalizovat, pracovat s mapou a mnoho dalších aktivit.

Výpravy

Každý měsíc jezdíme na víkendovou výpravu. Podíváme se na zajímavá místa, hrajeme hry, vaříme si jídlo venku na ohni a ujdeme i nějaké ty kilometry.

Tábor

V létě jezdíme na 3 týdny do přírody na tábor. Spíme v podsadových stanech a tee-pee. Na táboře je prostor pro mnohá dobrodružství i pro získání užitečných dovedností a osamostatnění se.

Schůzky

Každou středu v 17:00 se scházíme v Libeňské sokolovně, kde máme klubovnu. Obyčejně si na začátku zahrajeme několik her, ať již v klubovně nebo na dvoře u sokolovny. Pak si zazpíváme nějakou písničku s kytarou a následují kvízy z nejrůznějších oborů a zájmů. Učíme se taky uzlovat, signalizovat morseovku a semafor a pracovat s mapou (mapové značky, azimuty apod.) Na konci si pak zase něco zahrajeme. Někdy jdeme místo schůzky v klubovně plavat, na lezeckou stěnu nebo do parku. Pokud někdo neumí třeba značky nebo signalizovat nemusí se bát - právě na schůzkách a výpravách se vše naučí.

Výpravy

Každý měsíc jezdíme na výpravu. Jezdíme většinou na 2 dny a spíme dle počasí v nějaké tělocvičně pod střechou, raději ale venku v přírodě, pod stanem či přístřeškem z celty.

Sraz je obyčejně kolem 7. hodiny ráno na Palmovce, dojedeme na nějaké autobusové či vlakové nádraží. Rádi jezdíme do Posázaví, ale líbí se nám i okolí Berounky a České Středohoří. Někdy dojdeme na jedno místo a strávíme tam celou dobu hraním her a jinými činnostmi, někdy spíše chodíme - na nějaké zajímavé místo (přírodní zajímavosti, hrady a zámky). Večer si postavíme přístřešky a uvaříme si na ohni večeři (opečeme buřty, ohřejeme konzervu, případně zkušenější tábornící vaří i něco složitějšího). Po večeři je táborák, u něhož zpíváme písničky, čteme příběhy a povídáme. Během výprav se taky cvičíme v topografii, abychom se dokázali najít v mapě a orientovat se v neznámém terénu, naučíme si dobře zabalit batoh a jiné užitečné dovednosti. Návrat z výpravy je většinou kolem 18h na Palmovku. Před každou výpravou píšeme zvláštní dopis se všemi potřebnými informacemi a zájemcům rádi poradíme ohledně vybavení či co třeba uvařit. Jednou za rok pořádáme i výpravu na kolech a také vodáckou výpravu.

Tábor

Kromě nutných činností – uvařit, umýt nádobí, připravit palivové dřevo, přivézt pitnou vodu, v noci hlídat – tvoří páteř programu Táborová hra, jež je často vyvrcholením hry celoroční. Za tábor bývá 10 až 15 úseků, ve kterých znovu prožíváme dobrodružství našich hrdinů. Individuální činností je lov Bobříků (bývá jich 8 a mají za cílů rozšířit dovednosti kluků oblastech od odvahy a tělesné zdatnosti až po znalosti přírody a umění). Každý ulovený bobřík je opravdu cennou trofejí.

Kromě toho hrajeme drobné ranní hříčky, dvě družstva měří své síly ve fotbale, ufíjené, softbalu. Každý den se za každého počasí chodíme koupat, abychom získali Modrou stuhu, posilujeme atd.

Chodíme též na táborové výpravy

Napište nám:

Děkujeme za zprávu! Odpovíme co nejdříve.

T.J. Sokol Praha Libeň
Zenklova 37/2