listopad 2003     Zprávy žactva       číslo 2 / 2003-2004

Máme za sebou dva měsíce nového cvičebního roku. Je potěšitelné, že se už říjnový průměr zvýšil na 49,5. A v listopadu to vypadá ještě lépe. Také se úspěšně rozběhl nový oddíl florbalu – průměrně chodí 12 kluků. 20. září byli dva naši mladší žáci pozváni za odměnu na parník Tyrš, na němž se konalo setkání sokolského žactva.

Ale už dva dny předtím – ve čtvrtek 18.září se konal 3.ročník Běhu strmého do Zámeckého vrchu. Přišla zatím rekordní účast – 109 běžců !!! Bylo obsazeno všech 11 kategorií. A zde jsou jména vítězů.

Předškolní – T.Kantelsbergerová 89,1 vt. , Ml.žákyně – E. Řezníčková 70,1 , Ml.žáci – T.Marek 61,5 , St.žákyně – A.Jechová 62,0 , St.žáci – M.Marek 52,5 , Dorostenky – I.Kotlárová  63,0 , Dorostenci – J.Kudroň 46,0 , Ženy – P. Boučková 61,5 , Muži – J.Kaše 41,1 , Seniorky – B.Bradnová  206,2 , Senioři – M.Králík 59,2.

A pak už jen pár hodin cvičení venku a od 7.října jsme v sokolovně. Jako každoročně probíhá soutěž O nejvěrnější docházku s pravidelným každoměsíčním vyhlašováním, započal zimní trojboj nazvaný Švihklikvis (přeskoky švihadla, kliky a cvičení na žebřinách) a také jsme opravdu pilně začali nacvičovat s 30 ml. a st. žáky na akademii 1.11. , která byla vzpomínkou na zesnulého náčelníka ČOS bratra Svatoně. Nakonec se dvojího vystoupení zúčastnilo mezi mistry světa v aerobiku či rokenrolu a podobnými borci i 18 mladších žáků ( z toho 13 z Libně) ve skladbě Správní kluci. No a abychom nevyšli ze cviku, tak jsme hned navázali nácvikem na akademii libeňskou, která bude 28. listopadu od 17 hodin. Zúčastní se všichni příchozí mladší žáci ve cvičení na nářadí, 4 vybraní starší žáci se závodními sestavami, dále (doufáme) 27 kluků ve skladbě Správní kluci a také cvičitelé.

Děkujeme za včasné zaplacení příspěvků – z pravidelně chodících cca 70 kluků nemají zaplaceno už jenom tři.  Zájemci se mohou u cvičitelů hlásit na soutěž Rychlý šplhoun, kterou pořádá v sobotu 29.listopadu dopoledne Sokol Kobylisy. Při předloňské účasti jsme byli velmi úspěšní. Připomínáme, že i letos přijde do naší sokolovny Mikuláš s čerty a anděly. Bude to ve čtvrtek 4.prosince. Pro předškolní od 16 hodin, pro mladší žactvo od 17 hodin. Mikulášské balíčky pro Vaši ratolest lze objednat v matrice za 30 Kč. Ve čtvrtek 18.prosince pak proběhne již tradiční vystoupení našich loutkářů s vánoční hrou. Začátek v 17 hodin ve velkém sále. Nezapomeňte též na naše Šibřinky – budou v sobotu 21. února 2004. Odpoledne pro děti, večer pro dospělé. Již si chystejte masky, letošní ráz – Doba ledová je doba ledová.

Veškeré informace k cvičení i akcím souvisejícím , fotky, výsledkové listiny  a podobně naleznete na tablech a vývěskách v přízemí sokolovny, případně v nových vývěskách na sokolovně. Za shlédnutí stojí i vývěska u stanice tramvaje na Palmovce směrem na Kobylisy. O nejdůležitějších akcích informujeme žáky a jejich rodiče zvláštními dopisky.

Zůstaňte nám nakloněni a pošlete k nám do cvičení každého nezbedu, ať se naše parta rozroste.

Pobyt v přírodě

Po úmrtí bratra Jiřího Herzáně (Logana) z Třebíče, který organizoval všech 11 ročníků soutěže Sokolské dny v přírodě nastalo jakési bezvládí a chaos, takže nám zatím žádné výsledky Zimy a Jara nedorazily. Vše se snad dá do pořádku během podzimu. Ale v první řadě nejde o výsledky, ale o to, že se jezdí ven a něco užitečného se s dětmi dělá.

Další společný (již 27.) výlet naší jednoty od roku 1990 (bohužel jen za již tradiční účasti Káňat, Jilmu a jejich hostů z řad bývalých členů, dětí ze cvičení a jejich rodičů) se konal v sobotu 11.října. V Říčanech se sešlo 125 sokolíků z 10 jednot (45 bylo z Libně – opět nejpočetnější účast. Zatím nás za 16 společných srazů počtem nikdo nikdy nepředčil !!!), pro které pořadatelé z jednoty Říčany a Radošovice připravili tradiční program s Modrou stuhu, hrami, trasou s úkoly, obědovým ohýnkem, atd.

A další společný sraz bude 8.-9.května na místě, které si určíme, neboť po několika letech budeme opět pořadateli tohoto setkání.

JILM

I po táboře pokračuje naše bohatá činnost. Pravidelné schůzky ve vlastní klubovně (středa 16:30 – 19:00) – občas s drobnou brigádou v okolí sokolovny, jednou jsme byli na šípkách, a teď od listopadu jsme rozjeli novou celoroční hru Jan KORNEL z doby okolo roku 1650. Nyní máme 3 vedoucí a 17 členů – to je docela dobré. K 12 členům, kteří pokračují po táboře už přibylo 5 nováčků. Avšak 1 až čtyři další můžeme přijmout. Neváhejte !!!
Kromě toho jezdíme i na výpravy :

PŘIPRAVOVANÉ VÝPRAVY:

15.11. ( So ) Podzimní výprava – Mladá Boleslav a pískovcový dol směrem na Skalsko.

16.11. ( Ne ) Dopolední brigáda u sokolovny 9-12, po obědě hry v sokolovně 14-15a nakonec promítání videa z jarních výprav  15-18.

29.11. ( So ) Vyzvědači– 23. ročník oblíbené dobrodružné hry ve staroměstských uličkách. Zveme všechny bývalé členy a zájemce z řad st. žáků

30.11. ( Ne ) Videotábor – promítání videa z letošního tábora. 14-18. Zveme i rodiče.

13.12. ( So ) Poslední letošní výprava  - Čerčany, Poříčí nad Sázavou a okolí.

14.12. ( Ne ) Odpolední vycházka po Praze – 13-18

17.12. ( St )– Vánoční nadílka v klubovně  - 16-20

S přáním klidu v předvánočním období          Vás zdraví                             Jiří Novák (Jirkan),náčelník

tel. 2 6610  9756 ( 700-1530 )   nebo 602 284 198

Naše internetová adresa je nově : http:\\www.SOKOL – LIBEN.CZ

Má-li kdokoli zájem umístit na internetu informace o činnosti svého oddílu, nechť zanechá u sokolníka disketu s požadovaným textem pro Vláďu Voráče, nebo se s ním spojí na tel. 604 958 108.