Říjnová výprava Káňat

Jednodenní výprava na hrad Tetín

19.10.2013 8:20 - 17:30

Akce určena pro:mladší žáci, mladší žákyně
Pořadatel - oddíl:Káňata
Kontaktní osoba:verca@niederlova.cz
Město:Tetín

Informace o říjnové výpravě Káňat na hrad Tetín 19. 10. 2013

Sraz: v sobotu 19. 10. v 8:20 na Palmovce u synagogy

Návrat: v 17:30 tamtéž

Program: Vlakem ze Smíchovského nádraží dojedeme do Berouna, odkud se vydáme po modré značce na zříceninu Tetín. Podle pověstí hrad Tetín vystavěla jedna z dcer bájného vojvody Kroka Teta a legenda praví, že zde pro budoucí generace schovala něco velmi cenného. Nikdo to zatím nedovedl nalézt, ale my jsme se rozhodli, že bychom to s Káňaty také rádi zkusili, takže nám prosím držte palce J. Dále budeme pokračovat po modré a žluté značce okolo jeskyně Koda, kterou prozkoumáme s využitím vlastnoručně vyrobených svíček, až na vlak do Srbska. Celá cesta bude cca 9 km dlouhá a vzhledem k tomu, že máme celý den času, hravě ji zvládnou i ti nejmenší.

S sebou: vhodné oblečení a obuv, jídlo a pití (alespoň 1,5l) na celý den, pláštěnku (nutná nejen pro případ deště, ale také na sezení), tužku, káněcí sešit, uzlovačku, šátek, doklad, že v MHD jezdím zadarmo, nebo 2 půlhodinové lístky MHD, 80 Kč na dopravu.

Na spoustu Káňat se těší Vrečka (Veronika Niederlová, info: 720 344 534, verca@niederlova.cz)

Vložil: Veronika Niederlová dne: 04.09.2013