Případ Světlana - vycházka na výstavu

prohlédneme si výstavu o třetím odboji v památníku na Vítkově

24.2.2019 13:30 - 18:00

Akce určena pro:starší žáci, starší žákyně, dorostenci, dorostenky, muži, ženy, senioři, seniorky
Pořadatel - oddíl:Vzdělavatelský odbor
Kontaktní osoba:anna.holanova@sokol-liben.cz
Město:Národní památník na Vítkově

Případ Světlana - vycházka na výstavu 24.února

Sraz: 13:30 u synagogy

Návrat: cca 18:00 tamtéž

S sebou: Lítačku nebo dva lístky na MHD, drobné peníze na vstupné, možno svačinu

Světlana byla odbojová skupina složená mimo jiné i z bývalých účastníků odboje v druhé světové válce, kteří se rozhodli bojovat proti komunistickému režimu. Na otázky okolo skupiny se pokouší odpovědět výstava v Národním památníku na Vítkově, sestavená odborníky z Národního Muzea. Zároveň s touto výstavou shlédneme i sbírku fotografií nazvanou „Hrdinka od rozhlasu“ ze srpnových dnů roku 1968. Cestou k a od památníku si zahrajeme několik her a prohlédneme si zimní přírodu s jilmáckými vedoucími.

Vzhledem k náročnosti tématu jsou výstavy vhodné spíše pro děti druhého stupně ZŠ a starší. Krátkou anotaci k výstavě můžete nalézt na webu https://www.nm.cz/historicke-muzeum/pripad-svetlana-promeny-obrazu-tretiho-odboje

Vstupné je 80, resp. 60 Kč. Vezměte si prosím drobné mince, zkusíme vyjednat skupinovou slevu.Není potřeba se nahlašovat předem.

Na mnoho účastníků se těší a případné dotazy zodpoví

Anka Holanová, anna.holanova@sokol-liben.cz

Vložil: Anna Holanová dne: 12.02.2019