Zprávy z činnosti našich oddílů

Pozvánka pro starší žáky na zimní výpravu

16.-17.1.2010 - Borek u Staré Boleslavi

Pozvání pro starší žáky na zimní výpravu 16.-17.1.2010

Vážení rodiče, zveme Vaše syny na dvoudenní výpravu s oddílem JILM.

Sraz je v sobotu 16.1. 2010 v 7:37 na Palmovce u synagogy, odkud se metrem v 7:47 přesuneme na Českomoravskou, kde v 8:00 nasedneme na autobus č.375, který nás doveze do Staré Boleslavi, odkud je to 4 km do vesnice Borek. Tam postavíme na zahradě vedle chaty indiánské tee-pee a oba dny prožijeme v blízkém okolí naší „základny“.
Kluci se mohou těšit na kamarády, hokej, fotbal, ufíjenou a další hry na ledě nedaleké tůně, hry v lese, i krásnou přírodu. Lákadlem by mohlo být přenocování v tee-pee (uvnitř oheň a při odpovídajícím vybavení – spacák, dostatek oblečení, atd. je to bezpečné i při větších mrazech). Přespat se dá samozřejmě i v chatě, kde díky kamnům bude příjemné teplo.

Návrat je v neděli 17.1. autobusem 419 téměř od chaty v 16:02 a po přestupu ve Staré Boleslavi na bus 375 dojedeme v 17:09 zpět na Českomoravskou a pak metrem  na Palmovku cca 17:30.

Na jízdné je potřeba 2x sedmipásmový lístek dle věku celý nebo poloviční ( s tramvajenkou pouze 2x třípásmový lístek). Dále s sebou jídlo a pití na oba dny (čaj a pitná voda bude k dispozici), dobré nepromokavé boty, oblečení (starší, které se může zamazat) dle počasí – raději trochu více, určitě kulich, rukavice 2x, vícero ponožek (i teplých), kecky do chaty, blok, tužku, spacák, karimatku, baterku. Vše do batohu na záda. Máte-li, vezměte hokejky, při sněhu možno vzít i běžky, při mrazu brusle. Jilmáci si navíc přibalí pracák s oddílovými stupni, zpěvník, KPZ, BPP, uzlovačku, celtu, atd .

Jilm stále nabízí volná místa – pravidelné oddílové schůzky ve vlastní klubovně (středa 16:30-19), víkendové výpravy cca po třech týdnech a letní třítýdenní tábor u Kamenice nad Lipou, cca 15 dětí, 7 vedoucích, podsadové stany, indiánská tee-pee, krytá kuchyň, louka, les, potok, rybník v místě. Cena cca 3 250,- Kč. Termín 1.-24.7.2010.
Neváhejte a přihlašte syna do Jilmu.           Bližší info o Jilmu na tel. 602 284 198 nebo na http://www.jilm.aspone.cz

7.1.2010                                                         S přáním hojného počtu výletníků                 zve        Jiří Novák, náčelník

Informace se týká oddílů: VEVERKY a JILM