Zprávy z činnosti našich oddílů

Informace k akcím podzim-zima 2O1O

Plavání, Vyzvědači, brigáda, rychlý šplouh, Akademie, Mikuláš, loutkáři

Akademie, Brigáda, Vyzvědači, Plavání, Šplh, Mikuláš, Loutkáři

Vážení rodiče, dovolte, abychom Vás informovali o nejbližších akcích Sokola Libeň.

Plavání  - Pátek 5. listopadu – závod plaveckých župních štafet o pohár starostů pražských žup.
            Zájemci nechť se závazně hlásí u cvičitelů. Kategorie do15 let a nad 15 let. Sraz v 15:40 na Palmovce
            u synagogy, návrat okolo 19:15. S sebou plavky a ručník, tramvajenku či 2 přestupní lístky, svačinu.
            Doprovod zajištěn cvičiteli. Plave se 25 metrů libovolným plaveckým stylem.

Vyzvědači - Sobota 6. listopadu30. ročník Vyzvědačů – Hraje se od 14:30 do 18:30 v samém centru Starého             Města (ulice Karlova, Husova, Melantrichova, Michalská, Liliová, Anenská, Stříbrná, Řetězová, Uhelný             trh, Betlémské a Anenské náměstí, ..). Pozor:hraje se za sice minimálního, ale běžného automobilového             provozu, proto ke hře zveme pouze starší 10 let. (Jsou 3 skupiny, které pátrají na cizích územích, chytají             cizí vyzvědače na vlastním území, hledají hlavní stany protivníků, honičky, ...)
            Sraz ve 12:30 na Palmovce u synagogy, návrat okolo 19:15 tamtéž. (Zájemci o vyhlášení výsledků     jdou ještě do klubovny v sokolovně – odpovědi na otázky, počítání výsledků – odchod domů cca 21:15)
            S sebou : oblečení a obuv dle počasí (raději teplejší + kulich, rukavice), papír, tužku, hodinky (a dále             třeba baterku, svačinu, pití, spínací špendlík, průhledné desky na plánek, převlek, kamarády). Zve JILM.

Brigáda - Neděle 7. listopadu – každoroční podzimní Brigáda v sokolovně od 9:00 do 13:00
            Výměna skříněk v šatnách, úprava nářaďovny u Srncova sálu, zazimování doskočiště, úklid garáže a dvora.
            O pomoc žádáme starší žactvo a dorost, pro cvičitele je to doufám samozřejmost.
            Přijďte pomoci, do sokolovny chodíme rádi všichni, tak ať ji máme pěknou.

Rychlý šplhoun - Sobota 27.listopadu v Sokole Kobylisy, sraz cca 9:00 u sokolovny, návrat cca 12:30 tamtéž.             Zájemci nechť se hlásí u cvičitelů. Doprovod bude zajištěn cvičiteli. Šplh na tyči s přírazem 3-5 metrů dle             kategorie. Pro dorost a dospělé navíc lano 5m, dále závody štafet.

Tělocvičná akademie - Sobota 27. listopadu odpoledne od 16 hodin - ke 100 letům otevření sokolovny.             Mladší žáci ukážou průřez hodinou (rozcvička s netradičním náčiním, cvičení na nářadí v opičí dráze,             závěrečná hra florbal). Starší žáci předvedou při cvičení na nářadí závodní sestavy ze soutěže všestrannosti.             V obou kategoriích nacvičují a doufáme, že i na akademii zacvičí všichni !!! Děkujeme. Vybraní starší             žáci předvedou část skladby pro nadcházející 15. všesokolský slet 2012 (150. výročí vzniku Sokola).             Cvičitelské sbory pak budou mít své zvláštní společné vystoupení.
            Sraz účastníků v 15:45 v šatně, odchod po akademii cca v 18:00. Starší žáky a dorostence žádáme o pomoc             při přípravě před akademií a úklidu po akademii (židle, nářadí, výzdoba). Sraz 14:00 v šatně, odchod po             úklidu cca 18:45. Předem děkujeme. A Vás, rodiče, prarodiče, sourozence, srdečně zveme jako diváky.

Mikuláš - čtvrtek 2. prosince v sokolovně – od 16 hodin pro předškolňata, od 17 hodin pro mladší žactvo.             Balíčky nutno objednat v matrice v druhé polovině listopadu.

Loutkové představení - čtvrtek 16.prosince od 17 hodin ve velkém sále. Tradičně na vánoční motivy.

Na zástupy plavců, hromadu hráčů, nepřeberně brigádníků, chumel šplhounů a plný sál při akademii se těší

26.10.2010                                                              Za cvičitele    Jiří Novák (Jirkan), náčelník (602 284 198)
                                                                                Za JILM Vít Jakoubek (Vítek), vedoucí oddílu (732 733 687)

P.S. Turistický oddíl Jilm doplňuje své řady – nabízíme 4 místa pro kluky 10-14 let. Každotýdenní schůzky v klubovně (St 16:30-19:00), víkendové výpravy (po 3 týdnech), letní třítýdenní tábor (stany, tee-pee, les, louka, rybník) v termínu 16.7. – 7.8.2011. Tentokrát v Tajanově u Velhartic na Šumavě (3 500,-).
Bližší informace o oddíle na http://www.jilm.aspone.cz.

Své řady doplňují i Káňata – přivítají kluky 6-10 let (schůzky čtvrtek 15:30 – 16:15, výpravy, tábor).
Bližší informace o oddíle na http://www.kanata.wz.cz.

Vložil Pavel Voráč dne 29.10.2010